Hakkımızda

Modern hayatı şekillendiren yeni keşiflerin öncülüğünü üstlenerek daha iyi bir yaşamın standartlarını oluşturmak için çalışan İskent, İskenderun Belediyesi’nin %100 ortağı olduğu 1986 yılında İmar İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi adı ile olarak kurulmuştur. 2019 yılında İmar İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olan şirket ismi, İSKENT İskenderun Kent Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak değişmiştir.

İnşaat, yeme-içme, genel hizmet ve İnsan Kaynakları olmak üzere dört ana sektörde faaliyet göstermektedir. İSKENT şirketi ve 500 kişi çalışanıyla İskenderun Belediyesi’ne ve İskenderun halkına, yüksek marka kalitesi ve dinamik bir insan kaynağı ile hizmet vermektedir.

İSKENT’in ulaştığı başarının arkasında, hizmet odaklı ve verimliliği merkez alan bir yönetim yaklaşımı yer almaktadır. İSKENT’in, hizmet verdiği İskent Çok Katlı Otoparkta güvenle park ve güler yüzle hizmet anlayışı ile ulaşım araçlarının parklanma ihtiyacını karşılamakla ve şehir içi trafiğini rahatlatmak, vatandaşlarımız için adaletli otopark hizmeti sağlamak ve kaliteli hizmet verebilmektir.

İSKENT yönetim yaklaşımı, bütün toplumun yararlandığı ve yararlanacağı kurumsal yurttaşlık bilincini de yansıtmaktadır. Şirket sürekli ileriye giden ve gelişen bir gelecek yaratmasına katkıda bulunmak hedefiyle yönetilmektedir.